Амінокислоти проти старіння

Старість - слово, що лякає багатьох. Не дарма в більшості історій жанру фентезі присутній принаймні один персонаж, що мріє про безсмертя, відьма або чаклун, що прагне заволодіти філософським каменем. У реальному житті люди не можуть запобігти зношуванню організму, проте тривале збереження молодості цілком здатне стати реальністю. Підвищена увага громадськості до цієї теми цілком природна: кому не хочеться залишатися в розквіті сил якомога довше?

Вчені настільки захопилися пошуками такої можливості, що поклали початок новій галузі медичних наук. Мета антивікової медицини полягає у виявленні індивідуальних причин старіння людини і розробці засобів для боротьби з ними.  Важливим компонентом таких препаратів є амінокислоти.

Гормональні зміни

Вік значно впливає на всі системи організму, в тому числі на гормональну. Протягом життя у людини спостерігається зниження рівня статевих гормонів. Зокрема:

  • естрогенів;

  • тестостерону;

  • дегідроепіандростерону (або дегідроепіандростерон-сульфату);

  • гормону росту (соматопауза).

Зменшення показників останнього, як правило, стає основною причиною прогресування процесів старіння.

Гормон росту утворюється в гіпофізі і регулюється фактором зросту, що вивільнює, а також соматостатином, що  виробляється гіпоталамусом. Протягом життя людини він бере участь в процесі росту тканин, розщепленні жирів, стимулюванні білкового синтезу, діленні клітин і збільшенні споживання амінокислот м'язової тканиною.

Глутамін

Мета антивікової медицини - боротьба зі старінням шляхом стимуляції гормону росту амінокислотами. Зокрема, глутаміну, який якнайкраще справляється з поставленим завданням.  Всього два грами цієї речовини здатні збільшити концентрацію гормону росту в чотири рази (у людей у віці від 32 до 64 років).

Дослідження показали, що одного грама, швидше за все, буде недостатньо для надання будь-якого ефекту. Те ж саме стосується надто великих доз, що прискорюють процес розщеплення глутаміну в печінці.

Аргінін і лізин

Амінокислотою, що сприяє збільшенню гормону росту, також є аргінін.  Подвійне сліпе плацебо-контрольоване дослідження, проведене у жінок в період менопаузи, показало, що концентрацію цієї речовини можна підвищити шляхом її щоденного введення в організм в кількості 9 грам протягом місяця.

Інша перевірка дала наступні результати: комбінування аргініну з лізином дає підвищений ефект та збільшує вміст гормону росту в плазмі крові в кілька разів.  В ході дослідження були відібрані учасники чоловічої статі у віці від 15 до 20 років, які приймали по 1200 мг кожної з двох амінокислот.

Третя перевірка показала, що введення 17 г аргініну в організм здорової людини похилого віку протягом двох тижнів здатне істотно підвищити інсуліноподібний фактор росту 1 (ІФР-1).

Гліцин

Синтез білка сполучної тканини виробляється завдяки гліцину. У період анаболічної фази потреба в цій речовині значно збільшується, а тому при її нестачі білок входить в стан розпаду.

Необхідна кількість гліцину поліпшує процес добування інформації з відділів пам'яті головного мозку, підвищує уважність. Всі ми знаємо, що з віком людина починає скаржитися на постійну неуважність і забудькуватість. Дослідження показало, що щоденний прийом невеликої дози цієї амінокислоти (100 мг) здатний виправити ситуацію на краще.

Участь амінокислот в процесі старіння

Зношування організму відбивається на всіх його системах, в тому числі і на стані білків, що складаються з амінокислот. В результаті речовини можуть неправильно сформуватися, погано прийматися клітинами, виділятися в недостатній кількості або зовсім бути відсутніми.

З віком у структурі амінокислот, що перебувають в білкових системах, спостерігаються спонтанні зміни форми видалення аміногруп від молекул, що може призвести до втрати їх залишків. Також подібні трансформації організму призводять до зупинки утворення нових білків, з яких він і складається.

Дуже молоді білкові сполуки мають всього одну форму, що нагадує букву «L». У літньої людини навряд можна зустріти речовину такого типу. ЇЇ білки будуть більше походити на «D». Їх наявність має певні наслідки: вона позначається не тільки на функціях нашого тіла, але і його зовнішньому вигляді. Білки «D-форми» мають пряме відношення до так званих вікових захворювань.

Дивно, але значення амінокислот в процесі зношування організму довгий час недооцінювалося, проте на сьогоднішній день ці знання застосовуються і в судовій медицині. Наявність даних і проведення розрахунків допомагає визначити вік жертви при ідентифікації тіла.

Особливе місце у взаємозв'язку амінокислот і старіння займає глутамін. В процесі природних змін він може перетворитися в глутатіон і почати знищувати амінокислоти в організмі. Тому з віком дуже важливо підтримувати їх достатню кількість.

Перевагою «XR47PLUS» є поєднання в одному препараті всіх амінокислот, необхідних для збереження молодості.  Його унікальний склад дозволяє ефективно проводити антивікову терапію, віддаляти наближення небажаної старості.